Skoči na glavno vsebino

V petek, 30. 9. 2016, je za učence od 1. do 4. razreda potekal dan dejavnosti (1. – 3. razred – kulturni dan, 4. razred – tehnični dan).

Najprej smo v razredu spoznali, kaj pomenijo DEKD – Dnevi evropske kulturne dediščine in kako bo dan potekal. Poslušali smo pravljico Zrcalce in iz odpadnih tulcev in tekstila ustvarjali živali, ki nastopajo v pravljici. Ogledali smo si fotografije o pomenu in uporabi tekstila nekoč in v današnjem času, ob tem pa smo povedali, kaj o blagu že vemo. Po malici smo se peš odpravili v Sokolski dom, kjer smo si ogledali prireditev Dnevov evropske kulturne dediščine. S plesnimi, pevskimi in dramskimi točkami so nastopali otroci iz vrtca, učenci osnovnih šol in dijaki. Prireditev je obogatila točka naših učencev, ki so pesnitev Zrcalce (v verze je pravljico prelila svetovalna delavka Ada Šturm) odigrali v prirejeni, lahko bi rekli celo  “reciklirani” obliki. V zgodbi so namreč nastopali jelen, lisica, volk in čarovnica Kosmulja. Uspelo nam je celo ugotoviti, da so v igri uporabili lutke iz predstave Mojca Pokrajculja, ki so jih naši učenci odlično oživeli.

(Skupno 305 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost