Prvi šolski dan je za nami, naši prvošolci se pogumno navajajo na šolo.

Da bi jim bil začetek šolanja kar najbolj varen in lep, sta poskrbela dva župana, podžupan ter vodja za družbene dejavnosti! Kako je šlo?

1.9. sta prvošolce in zaposlene obiskala župan občine Škofja Loka g. Tine Radinja ter podžupan g. mag. Robert Strah. Župan je prvošolce opogumil z nagovorom ter jim zaželel znanja ter uspeh v šolskih klopeh! Podžupan je razdelil odsevnike ter odsevne figurice, ki so jih bili najmlajši zelo veseli in skupaj s starši obljubili, da jih bodo pridno nosili. G. župan in podžupan, hvala za obisk in lepe želje!

Drugi šolski dan smo imeli še en obisk, ki pa ni bil namenjen le prvošolcem, temveč kar spoznavnemu druženju cele šole. Namreč, dne 28.5. 2021 je bil v Uradnem listu št. 86 objavljen nov Odlok o ustanovitvi  OŠ Jela Janežiča, kar pomeni, da ima šola 5 ustanoviteljic, občine Škofja Loka, Gorenja vas – Poljane, Železniki, Žiri, ter po novem tudi občino Medvode.

Obiskal nas je župan Medvod, g. Nejc Smole ter vodja za družbene dejavnosti, ga. Martina Kutnar, ki sta v družbi učencev ter zaposlenih preživela celo dopoldne. Učenci in učitelji so predstavljali učilnice, učenje in svoje delo. Oglejte si slike, ki so zelo zgovorne, obema se zahvaljujemo za prijeten obisk ter priložnostna darilca!