eko2011

Naravoslovni dan (petek, 28.10.2011)

28. oktobra smo imeli na Osnovni šoli Jela Janežiča poseben dan. Namenili smo ga zdravi prehrani. Novinarska ekipa, v kateri smo bili: Klara, Claudia, Elvir, Jan in Mirza, je budno spremljala dogajanje po učilnicah. Dogajalo se je marsikaj.

V likovni učilnici so učenke in učenci izdelovali dekoracijo za okrasitev učilnic in miz. Izrezovali so buče, obročke za prtičke in podobno.

V atriju je skupina učencev spekla kostanj, tako da je omamno je dišalo po celi šoli.

Tretja skupina je poskrbela za sladko življenje. Slaščice, ki so jih naredili, so bile vseeno zdrave, saj so vsebovale: arašide, orehe, suhe slive, dateljne, kokosovo moko, med, banane in NIČ sladkorja. Pa so bile kljub temu sladke.

Tudi v šolski kuhinji ni bil nihče pri miru. Gnetlo se je in mesilo. Spekli so ajdov, beli in pirin kruh s semeni.

Kruh smo namazali z namazi, ki jih je pripravila peta skupina iz tunine, jajc in zelenjave.

Da ne bi ostali žejni, so poskrbeli učenke in učenci s svojimi napitki iz limon, pomaranč in drugega sadja.

Bilo je lepo, zanimivo, predvsem pa slastno.

Slikovni utrinki pa so na tej povezavi.