Šolska prehrana in jedilnik

Datum Malica Kosilo Malica v gasilskem domu

Ponedeljek,

20. 06. 2022

Pletena štručka, kakav, hruške Goveji trakci v lovski omaki, široki rezanci, zelena solata s paradižnikom Žemlja, kuhan pršut, sveža paprika, sadni napitek

Torek,

21. 06. 2022

Tunin namaz, polbeli kruh, šipkov čaj z limono, jabolko Mesno zelenjavna enolončnica, domači buhteljni, sladoled Orehov štrukeljček, kakav

Sreda,

22. 06. 2022

Mlečni namaz s papriko, bio polnozrnat kruh, malinovec, jagode Mesno zelenjavna musaka,  stročji fižol v solati Koruzni kruh, topljeni sir, listi solate, čaj

Četrtek,

23. 06. 2022

Domača suha salama, bela rezana žemlja, rezina kumarice, jabolčni sok, breskev Puranji paprikaš, gluhi štruklji, rdeča pesa Mleko, čokoladni kosmiči, jabolko

Petek,

24. 06. 2022

Francoski rogljič z marmelado, sadni sok, marelica Pasulj s hrenovko, kruh, rožičevo pecivo z jabolki in čokolado Polnozrnata bombeta, suha salama, kisle kumarice, čaj

Datum Malica Kosilo Malica v gasilskem domu

Ponedeljek,

13. 06. 2022

Čokoladno lešnikov namaz, bio polnozrnat kruh, šipkov čaj z limono, nektarina Sirovi tortelini s smetanovo omako, radič v solati s fižolom Marmelada, maslo, kruh z semeni, čaj

Torek,

14. 06. 2022

Domača pašteta, rezina kumarice, ržen kruh, limonin sirup, marelica Ocvrte piščančje krače, pečen krompir, radič in zelena solata Koruzni zdrob na mleku, kakavov posip

Sreda,

15. 06. 2022

Puranja šunka, bela rezana kajzerica, bezgov sirup, češnje Enolončnica s stročnicami, kruh, rižev narastek s sadnim prelivom Pusta piščančja  prsa, kajzerica, čaj

Četrtek,

16. 06. 2022

Mlečni namaz z zelišči, sojin kruh, kakav, jagode Polnozrnati polžki z bolonjsko omako (govedina), kumare in paradižnik v solati Domači mesni namaz, polbeli kruh, čaj

Petek,

17. 06. 2022

Sir edamec, rezina paradižnika, ovsen kruh, sadni čaj, jabolko Ribji polpeti, zelje v solati z zeleno lečo Sirova štručka, kakav

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2021/22: malica stane 0,90 EUR in kosilo 2,57 EUR. Plačilo je po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.20 do 9.40. Malico prineseta dežurna učenca, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo na hodnik.

KOSILO: Učenci kosijo v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Dijaškega doma. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za PPVI traja od 12.30 do 13.15, za NIS pa od 13.00 do 13.45. Kosila za učence s težko in težjo motnjo ter za določene druge učence so pripeljana v šolo in razdeljena v razredu.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malica in kosilo se lahko odjavita do 7:30 tekočega dne v tajništvo 04 506 14 11 ali v obrazcu Odjava prisotnosti učenca na spletne strani šole.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.

(Skupno 17.272 obiskov, današnjih obiskov 5)