V soboto, 15.4.2023, smo se udeležili državnega tekmovanja v Računanju je igra, ki je potekalo na Osnovni šoli Toneta Čufarja na Jesenicah. Tekmovanja so se udeležili učenci od 4. do 8. razreda, ki so na šolskem tekmovanju dosegli najvišje število točk v svojem razredu. To so bili: Ideal Limaj iz 4. razreda, Jan Demšar iz 5. razreda, Maid Kajtazović iz 6. razreda, Rok Pikelj iz 7. razreda ter Neja Krek iz 8. razreda. Ko so učenci končali s pisanjem tekmovalnih nalog, smo si čakanje na razglasitev rezultatov krajšali v Gledališču Toneta Čufarja, kjer smo si ogledali gledališko predstavo z naslovom Čudoviti gospod lisjak. Na tekmovanju se je najbolje odrezal učenec Rok Pikelj, ki se je na državnem tekmovanju uvrstil na drugo mesto. Roku iz srca čestitamo za izjemno uvrstitev.