Strunjan 1.dan
Ko smo srečno prispeli na cilj in se poveselili s prvo ekipo, smo uredili svoje sobe in se dogovorili glede nakupov. Mudilo se nam je že na plažo. Preizkusili smo temperaturo morja. Bila je zelo osvežujoča. Po kosilu smo si ogledali kraj. Po večerji pa si privoščili filmski večer.

Strunjan 2.dan
Učenci CU Elvire Vatovec so nam razkazali šolo in pokazali, kje je doma Jan Plestenjak (Miha).
Učenci šole so nam pokazali pot do Belega križa in pot nad klifom (Jakob).
Za kosilo smo pripravili dobro omako in se učili pravilno jesti špagete (Polona).
Predor iz Strunjana do Portoroža je kar dolg. Notri kaplja s stropa in je kar hladno (Ema).
V predoru je bila včasih železnica. V Portorožu imajo veliko izbiro sladoleda (Aljaž).

Strunjan 3.dan
Po zajtrku smo uredili in počistili prostore. Na strunjanskih solinah smo si ogledali razstavo o primorski Sloveniji. Na plaži pa opazovali življenje v in ob morju. Avtobus do Ljubljane je bil zelo poln. Veliko je bilo šolarjev, ki obiskujejo srednje šole na primorskem in stanujejo v dijaškem domu.
Imeli smo se zelo lepo.