Zadnji dan naše šole v naravi nas je presenetilo sonce. Za Nika se je začelo že zelo zgodaj, saj se je s kmetom odpravil na jutranjo molžo krav že takrat, ko smo vsi še pridno spali. Po okusnem kmečkem zajtrku smo zamesili kruh in se preizkusili v oblikovanju hlebčkov, ki smo jih kasneje lahko odnesli domov. Po peki smo zunaj na soncu postavili poligon in smo imeli različne aktivnosti v naravi. Pred kosilom nam je gospodar kmetije pokazal, kako se kuha oglje in nam je razložil zanimiv proces pridelave. Zakurili smo še kres in se pripravili na odhod. Preden smo se s kombiji odpeljali domov, smo pomahali Hildi in Srečku in se malo žalostni (da odhajamo) in v veselem pričakovanju snidenja z našimi domačimi poslovili in se vrnili nazaj v šolo.